Poslouchat své tělo a své potřeby - harmonie

 

SKLESLOST A ZOUFALSTVÍ / najít radost a naději

Star of Bethlehem (Snědek okoličnatý) - šok, trauma – nezáleží na čase (den, týden, roky). Traumata z dětství, silné bolesti, zármutek při úmrtí, nehodě, koktání, exémy opakovaně v krizových situacích. Ideální aplikovat co nejdříve po akutní fázi.

+ harmonizuje, vyrovnává následky šoku, uvolňuje, aniž bychom v sobě měli zakódované bolesti

Willow (Žlutá vrba) - zatrpklost, vnitřní hněv,považuje se za oběť osudu. Sebelítost, plačtivost, zahořklost. Tváří se, že potřebuje pomoct, ale ve skutečnosti je spokojená ve své ublíženosti. Lítostivá ke své osobě. Svaluje vinu na druhé. Nechce nést a ani si neuvědomuje, že by měla nést za svůj život zodpovědnost. Je hrozný pacient - nerada připouští, že se její stav zlepšuje, chce být chudinka. Stále si stěžuje.

+ zodpovědnost sama za sebe, vědomí, že jesem to já, kdo řídí loď na které pluji. Z pocitu hořkosti do pocitu radosti ze života

Elm (Jilm) - pocit přehnané zodpovědnosti, který vyčerpává. Přemožení prací, je toho na něj moc.

+ učí nabírat si toho jen tolik, kolik je možno zvládnout. Když se to nedá zvládnout, posiluje v nás pocit, že toho není tak moc

Pine (Borovice lesní) - výčitky svědomí a pocity viny. Má tendenci brát na sebe prohry a neúspěch všech ostatních a to nepřiměřeně situaci (přehnaně dlouho a intenzivně). Stejně jako bodliny borovice zraňuje nás naše vlastní sebeobviňování

+ učí nás cítit vinu jenom za to, za co můžeme skutečně

Larch (Modřín opadavý) - malé sebevědomí, nízká sebedůvěra. Komplex méněcennosti. Na rozdíl od Cesmíny (Holly) nezávidí, ale naopak přeje druhým úspěch. Chybí mu ale sebedůvěra, aby při stejných kvalitách dosáhl stejného úspěchu jako ostatní.

+ učí nás zdravému sebevědomí, pocitu sebedůvěry

Sweet Chestnut (Jedlý kaštan) - zoufalství, pocit, že už víc neunese. Nevidí světlo na konci tunelu. Pocit, že Bůh neexistuje nebo už na mne zapomněl. Hluboko v podvědomí ale pocit, že je někde vzdálená možnost, jak z toho ven. Stav např. v životě s násilníkem, závislou osobou aj.). Klade si otázky: Proč mám tímto projít, co mi to má dát? Nemá sklony k sebevraždě jen proto, že je přesvědčen, že mu už ani smrt nepomůže.

+ přináší hmatatelný pocit míru, klidu, zvnitřnění. Zase náznak světla.

Oak (Dub letní)vyčerpaný, ale nepřestává bojovat. Pocit nenahraditelnosti, tendence přehlížet své potřeby. Nedovede se zastavit, aniž by měl výčitky svědomí. Pocit, že všechno musím udělat sám, protože to za mne nikdo neudělá. Tělo už nemůže (blokace, bolest), ale Dub neposlouchá. Navenek plný síly, ale uvnitř vyčerpaný

+ učí poslouchat své tělo a jeho potřeby. Je nutné se o své tělo starat, učí nás odpočívat bez výčitek svědomí

Crab Apple (Plané jablko ) - čistící esence. Stydí se za své tělo, pocit špíny, puntičkářství, obsese. Nevalná představa o sobě. Vhodné pro bulimiky, osoby s kožními problémy, nadváhou aj.

+ mít ráda své tělo, sama sebe. Přijímat se takoví, jací jsme. Líbit se sama sobě. Nežít proto, abychom uklízeli. Srovnání priorit, nedělat z komára velblouda.

BICOM TERAPIE

Biorezonanční terapie je řazena spolu s akupunkturou a homeopatií mezi alternativní medicínu. Pomocí přístrojů Bicom 2000 a Bicom Optima lze touto metodou řešit zdravotní problémy:

 • akné, alergie
 • hormonální vyrovnání, migrény
 • redukci váhy
 • neurodermatitidy, kožní vyrážky
 • bolesti svalů a kloubů, artrózu
 • odstranění virů a bakterií
 • hypertenze – vysoký krevní tlak
 • onemocnění štítné žlázy
 • nemoci vnitřních orgánů
 • kvasinkové infekce
 • revmatické nemoci
 • eliminaci závislosti na nikotinu, alkoholu, lécích aj.
 • problémy se zuby a dásněmi
 • a mnoho dalších ...